Про Трускавець

Про Трускавець
Курорт Трускавець є однією з найдавніших оздоровниць Європи. Письмові спогади про Трускавець вперше датовані 1462 роком, і лише трохи більше як через 100 років, в 1578 році, були описані властивості мінеральних вод.Офіційного статусу, як курорт, Трускавець набув 1827 році, коли були споруджені готелі і ванне відділення на 8 кабін. Від цього часу іде відлік існування курорту. У 1947 році вперше в медичній практиці на курорті розпочато застосування «гірського воску» озокериту, а в 1960 році поряд зі свердловиною формування джерела мінеральної води «Нафтуся» споруджується перший бювет мінеральних вод.Трускавець – унікальний курорт України у передгір’ї Східних Карпат. Повна свіжості зелена долина. Багате на кисень і озон повітря, теплий, помірно континентальний клімат, мінеральні води – все це створює винятково сприятливі умови для відпочинку і оздоровлення. Здається, ніби тут земля і небо обнялися і дрімають у середньовічних обіймах.

Мінеральні джерела Трускавця

На території Трускавця зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод з 14-ма природними джерелами та поклади «гірського воску» - озокериту. Привабливість курорту забезпечує лікувальна гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва слабо мінералізована вода «Нафтуся».

Біологічно активні речовини «Нафтусі» розглядають як адаптогени, здатні суттєво підвищувати імунний статус організму. Ненасичені жирні кислоти, наявні в «Нафтусі», забезпечують антиоксидантний, антисклеротичний ефект.

Окремі органічні сполуки, які входять до складу, підсилюють функцію печінки і нирок, що сприяє стимуляції жовчоутворення і сечовиділення і, як наслідок, профілактиці і лікуванню застійних явищ у печінці, жовчних і сечових шляхах, запобігає утворенню і сприяє виведенню невеликих каменів з нирок і жовчного міхура. «Нафтуся» забезпечує виведення з організму токсичних речовин, в тому числі і радіонуклідів.

Мінеральні води джерел з хлоридно-сульфатною, натрієво-магнієвою ропою, а також гідро-сульфітно-хлоридно-натрієві води застосовуються для лікувальних ванн. Широко використовується озокерит для зовнішнього і внутрішньопорожнинного лікування. Для безфондових дренажів використовується місцева сіль «Барбара».

На сьогоднішній день на курорті функціонує близько 70 курортно – відпочинкових та оздоровчих закладів, які одночасно можуть вмістити до 17 тис. чоловік. Щорічно у Трускавці відпочиває від 180 до 200 тис. гостей.

За успіхи та досягнення в галузі розбудови курорту та дослідженя лікувальних властивостей джерела “Нафтуся “ Трускавець нагороджений Золотою медаллю.

https://perlyna-prykarpattya.com/wp-content/uploads/2017/11/fotogallery-300x200.png

Фотогалерея

https://perlyna-prykarpattya.com/wp-content/uploads/2017/11/videogallery-300x200.jpg

Відеогалерея

https://perlyna-prykarpattya.com/wp-content/uploads/2017/11/perlyna_foto300x200-300x200.jpg

Про нас